Dzień Dziecka w naszej szkole

8 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili arboretum w Marculach. Główną atrakcją dnia był przejazd kolejką z Iłży do Marcul (dla całkiem sporej grupy dzieci była to pierwsza w życiu podróż koleją -Pendolino to nie jest). Na miejscu panowie leśnicy oprowadzili nas po ogrodzie i mini zoo (spotkaliśmy tam oswojoną kuropatwę). A potem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Serdecznie dziękuję Państwu Iwonie i Łukaszowi Jabłońskim za zorganizowanie poczestunku dla dzieci. Zapraszam na dół strony (jest tam parę fotek).

Dzieje Iłży do 1795r. na tle dziejów Polski

pod taką nazwą odbył się konkurs historyczny organizowany przez Iłżeckie Towarzystwo Historyczno Naukowe. Uczniowie szkół podstawowych z gminy Iłża rozwiązywali, w szkole podstawowej w Iłży, test poświęcony historii miasta. Konkurs zgromadził 16 uczestników, miło nam pionformować, że drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Izabela Dygas. Po konkursie uczestnicy wraz z opiekunami udali się na wzgórze zamkowe, gdzie zastali przygotowane ognisko i przystąpili do pieczenia kiełbasek. Po poczęstunku p.Paweł Nowakowski-prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno Naukowego oprowadził uczestników po ciekawych miejscach zamkowego wzgórza. Więcej.

Kangur 2017

Ogłoszone zostały wyniki  konkursu. Duża grupa uczniów naszej szkoły uzyskała wynik bardzo dobry lub wyróżniony.

W kategorii "Żaczek" wynik bardzo dobry uzyskali: Gralec Błażej i Życińska Roksana

W tej samej kategorii wyróżnienia uzyskali; Lisowska Maria,Michta Miłosz,Chudyba Julia,Motyka Jakub oraz Jankowska Aleksandra.

W kategorii wiekowej "Maluch" wyróżnienie uzyskała Więcaszek Nikola, w tej samej kategorii wyróżnienie uzyskał Michta Aleksy.

Uczniom gratulujemy sukcesów oraz oczywiście zachęcamy do dalszego wysiłku (w roku przyszłym). Nauczycielom, którzy przygotowywali uczestników dziękujemy.

KOMUNIKAT Z ROZSTRZYGNIĘCIA
XI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU ARTYSTYCZNEGO
DZIECI I MŁODZIEŻY
„SŁOWO i PIOSENKA”

Jak czytamy na stronie Domu Kultury w Iłży, jury przyznało honorowe wyróżnienie dla ucznia naszej szkoły Jana Guta. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sucesów. Czytaj więcej

Od początku luetgo 2017r. w naszej szkole prowadzona jest akcja pod nazwą "Podziel się książką". Inicjatywa polega na tym, że dzieci przynoszą do szkoły książki z którymi mogą się rozstać. Książeczki trafiają na specjalny stolik skąd inne dzieci mogą je wypożyczyć do przeczytania.Jak na razie akcja jest sporym sukcesem-dzieci przyniosły ok 20 książeczek.Stolik w czasie przerw jest autentycznie oblegany przez uczniów.Zatem apelujemu do uczniów i ich rodziców o dalsze wsparcie naszej inicjatywy, przecież takie książeczki są w każdym domu.

Akrusz zaliczeniowy ubiegającego się o kartę rowerową.